De Lutherse kerk opent haar deuren tijdens de Monumentendagen op 9/9 en 10/9

De Open Monumenten dagen vinden plaats op zaterdag 9 en zondag 10 september 2023. Het thema dit jaar is ‘Levend Erfgoed’. In Haarlem wordt dit weer groots gevierd met een mooie route langs veel Rijksmonumenten. Ook de Lutherse kerk en het aanliggende Lutherse hofje openen hun deuren en verwelkomen u met muziek, een audiotour en rondleiders. Ook kunt u gezellig iets eten en drinken in ons pop-up café ‘Ontmoeting’.

Wat is er te doen

De Lutherse kerk Haarlem opent haar deuren op:

 • Zaterdag 9 september van 10.00-17.00 uur
 • Zondag 10 september zijn we open vanaf de zondagsdienst om 10:30 uur tot 17.00 uur. De dienst duurt ongeveer een uur. Daarna is het mogelijk om vrij door het gebouw te bewegen.

Met het thema ‘Levend Erfgoed’ kunnen wij in ons eeuwenoude kerkgebouw met levendige gemeente goed uit de voeten! We vertellen graag mooie verhalen en anekdotes over ons kerkgebouw en onze gemeenschap met tradities, de rituelen, de diensten, de kringen.

Als monumenten eens konden praten? De Lutherse kerk kan dit echt via een digitale audiotour. U kunt deze op uw eigen smartphone beluisteren door het scannen van een QR-code bij de ingang van het kerkplein. De audiotour neemt u mee in de rijke geschiedenis van de kerk, het plein en het Lutherse hofje aangrenzend aan de kerk. U komt te weten waarom er zwanen aan ons hek hangen en ziet waarschijnlijk voor het eerst een buitenpreekstoel. Naast de audiotour zijn er voor u ook rondleiders aanwezig om uw vragen te beantwoorden.

Net als vorige edities kunt u tijdens de Open Monumentendagen ook genieten van korte concerten in onze kerk en bij mooi weer op het kerkplein. Voor u treden diverse kleine ensembles op in afwisseling met optredens uitgevoerd door de koren vanuit het Korenlint

Programma zaterdag 9 september

 • 11:00 Multiplex houtkwartet 
 • 13:00 Koor Soul Redemtion
 • 14:00 Koperkwintet K5
 • 15:00 Koperkwintet K5
 • 16:00 Koninklijk Hengelo’s Mannenkoor

Programma zondag 10 september

 • 12:00 Pianotrio Allegretto
 • 13:00 Vocal group Vfier 
 • 14:00 Popkoor Amazing 
 • 15:00 Koor Harlem Jive

Catering

Uw bezoek aan onze mooie Lutherse kerk kunt u starten of afsluiten met een lekkere versnapering in ons pop-up café ‘Ontmoeting’. U kunt hier terecht voor koffie, thee, fris, broodjes, soep, cake en taart en een goed gesprek!

We hopen u te ontmoeten op zaterdag 9 of zondag 10 september in onze bruisende Lutherse kerk aan de Witte Herenstraat in Haarlem!